cz
eng

Studio.

Janecký Studio je domovské umělecké studio sklářského výtvarníka Martina Janeckého.

Martin Janecký, světově uznávaný sklářský umělec, uplynulých dvacet let tvořil a vyučoval sklářské techniky po celém světě, od Aljašky po Austrálii. Janecký Studio na pražské Kampě založil pro to, aby se zde mohl naplno věnovat své unikátní tvorbě, rozvíjet sklářské techniky a předávat své znalosti a zkušenosti prostřednictvím vzdělávacích aktivit Studia.

Studio bylo otevřeno na jaře 2020 a sídlí v zahradě areálu Řádu Maltézských Rytířů v Praze na Kampě.

Součástí Studia je galerie umělecké tvorby Martina Janeckého.

Vybavení

Janecký Studio se nachází v srdci Prahy, na Malé Straně. Veškeré technologie vyrobila firma Spiral Arts v americkém Seattlu.

V peci o objemu 180 kg se taví křišťálové sklo Bomma cullet. Studio je vybaveno dvěma trumly o průměru 62 cm a 50 cm, temperovací garáží a dvěmi dvoukomorovými chladicími pecemi. Studio pracuje se sklářskými barvami značky Kugler.

Nabídka služeb

Studio slouží primárně jako umělecký ateliér a dílna pro vlastní tvorbu Martina Janeckého. Studio také nabízí spolupráci designérům, architektům či umělcům při realizaci jejich vlastních návrhů a pronájem sklářských kapacit pro vzorování. Studio se dále zaměřuje na odborné vzdělávací aktivity a nabízí studentům a absolventům sklářských škol stáže pod vedením Martina Janeckého.

Cena bez DPH:
Půldenní (4 hodiny)
35 000 Kč
Celodenní (8 hodiny)
70 000 Kč

Cena zahrnuje využití kompletního vybavení sklářské hutě a náčiní, sklo, sklářské barvy a pracovní tým pod vedením Martina Janeckého.